
Clear Acrylic Coffee Table By Homeroots
Sophisticated and chic, there is no denial the Clear Acrylic Coffee Table is crystal clear. But don't let it's appearance fool you, this table provides form and function owing to it's distinctive presence. This table is ideal to adapt into any ultra-modern, contemporary decor. It's stylish design and transparent aspect is bound to elevate your home. 15" x 38" x 22"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 38in W x 22in D x 15in H |
| Product Material: | Acrylic |
| Base Material: | Acrylic |
| Top Material: | Acrylic |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Clear |
| Finish: | Butler Loft |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 389921 |
| Product UPC: | 4512822878348 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,047.39
-65%$1,047.39
$366.59Clear Acrylic Coffee Table By Homeroots
Sophisticated and chic, there is no denial the Clear Acrylic Coffee Table is crystal clear. But don't let it's appearance fool you, this table provides form and function owing to it's distinctive presence. This table is ideal to adapt into any ultra-modern, contemporary decor. It's stylish design and transparent aspect is bound to elevate your home. 15" x 38" x 22"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 38in W x 22in D x 15in H |
| Product Material: | Acrylic |
| Base Material: | Acrylic |
| Top Material: | Acrylic |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Clear |
| Finish: | Butler Loft |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 389921 |
| Product UPC: | 4512822878348 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Sophisticated and chic, there is no denial the Clear Acrylic Coffee Table is crystal clear. But don't let it's appearance fool you, this table provides form and function owing to it's distinctive presence. This table is ideal to adapt into any ultra-modern, contemporary decor. It's stylish design and transparent aspect is bound to elevate your home. 15" x 38" x 22"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 38in W x 22in D x 15in H |
| Product Material: | Acrylic |
| Base Material: | Acrylic |
| Top Material: | Acrylic |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Clear |
| Finish: | Butler Loft |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 389921 |
| Product UPC: | 4512822878348 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























