
Clear Acrylic And Clear Glass Serving Cart By Homeroots
This serving cart stands at the extreme of sophistication and with its fashionable platforms, meals can better be served. Its clear acrylic frame highlight beautifully the whole design to give it an inspiring profile. This masterpiece features four elegant caster wheels and grips for easy mobility. The serving cart comes with two glass tempered shelves that provide ample space for trays, plates and other serving details. Weight capacity: 55Lbs.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 31in W x 16in D x 31in H |
| Product Material: | Glass |
| Product Color: | Clear Acrylic and Clear G |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 614486166251 |
| Product SKU: | 319134 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Acrylic Clear Glass Serving Cart |
| Clear Glass Serving Cart |
| Glass Serving Cart |
| 31 Clear Acrylic Clear Glass |
| 16 31 Clear Acrylic |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Clear Acrylic And Clear Glass Serving Cart By Homeroots
This serving cart stands at the extreme of sophistication and with its fashionable platforms, meals can better be served. Its clear acrylic frame highlight beautifully the whole design to give it an inspiring profile. This masterpiece features four elegant caster wheels and grips for easy mobility. The serving cart comes with two glass tempered shelves that provide ample space for trays, plates and other serving details. Weight capacity: 55Lbs.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 31in W x 16in D x 31in H |
| Product Material: | Glass |
| Product Color: | Clear Acrylic and Clear G |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 614486166251 |
| Product SKU: | 319134 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Acrylic Clear Glass Serving Cart |
| Clear Glass Serving Cart |
| Glass Serving Cart |
| 31 Clear Acrylic Clear Glass |
| 16 31 Clear Acrylic |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This serving cart stands at the extreme of sophistication and with its fashionable platforms, meals can better be served. Its clear acrylic frame highlight beautifully the whole design to give it an inspiring profile. This masterpiece features four elegant caster wheels and grips for easy mobility. The serving cart comes with two glass tempered shelves that provide ample space for trays, plates and other serving details. Weight capacity: 55Lbs.
Specifications
| Product Category: | Bar Carts |
| Product Dimensions: | 31in W x 16in D x 31in H |
| Product Material: | Glass |
| Product Color: | Clear Acrylic and Clear G |
| Shape: | Rectangular |
| Cabinets Included: | No |
| Drawers Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 614486166251 |
| Product SKU: | 319134 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Acrylic Clear Glass Serving Cart |
| Clear Glass Serving Cart |
| Glass Serving Cart |
| 31 Clear Acrylic Clear Glass |
| 16 31 Clear Acrylic |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























