
Clay Truck Planter (Min 2) By Kalalou
This unique hand-crafted replica of days gone by is sure to turn heads. Fill it with succulents, artificial plants or fun trinkets to display.
Specifications
| Product Dimensions: | 10" x 19" x 8"t |
| Product Color: | Orange |
| Product Material: | Ceramic |
| Product Finish: | Matte |
| Construction: | Handmade |
| Function: | Garden |
| Theme: | Transitional |
| Product SKU: | CTR200K |
| Product UPC: | 841628118896 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Handcrafted by skilled artisans in Colombia. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $75.95
-65%$75.95
$26.58Clay Truck Planter (Min 2) By Kalalou
This unique hand-crafted replica of days gone by is sure to turn heads. Fill it with succulents, artificial plants or fun trinkets to display.
Specifications
| Product Dimensions: | 10" x 19" x 8"t |
| Product Color: | Orange |
| Product Material: | Ceramic |
| Product Finish: | Matte |
| Construction: | Handmade |
| Function: | Garden |
| Theme: | Transitional |
| Product SKU: | CTR200K |
| Product UPC: | 841628118896 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Handcrafted by skilled artisans in Colombia. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This unique hand-crafted replica of days gone by is sure to turn heads. Fill it with succulents, artificial plants or fun trinkets to display.
Specifications
| Product Dimensions: | 10" x 19" x 8"t |
| Product Color: | Orange |
| Product Material: | Ceramic |
| Product Finish: | Matte |
| Construction: | Handmade |
| Function: | Garden |
| Theme: | Transitional |
| Product SKU: | CTR200K |
| Product UPC: | 841628118896 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Handcrafted by skilled artisans in Colombia. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























