
Classic White Wooden Stationary Chair By Homeroots
The classic design of this solid wood stationary chair is timeless, and will add to the harmony of your space. This armless chair is a smart option to enhance the peace and to ensure that you will stay focused with your work instead of fidgeting with you chairs. 17" X 17" X 30"
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 17in W x 17in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | White |
| Finish: | White |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 348212 |
| Product UPC: | 4512839709956 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Classic White Wooden Stationary Chair |
| White Wooden Stationary Chair |
| Wooden Stationary Chair |
| Classic White Wooden Stationary |
| Classic White Wooden |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Classic White Wooden Stationary Chair By Homeroots
The classic design of this solid wood stationary chair is timeless, and will add to the harmony of your space. This armless chair is a smart option to enhance the peace and to ensure that you will stay focused with your work instead of fidgeting with you chairs. 17" X 17" X 30"
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 17in W x 17in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | White |
| Finish: | White |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 348212 |
| Product UPC: | 4512839709956 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Classic White Wooden Stationary Chair |
| White Wooden Stationary Chair |
| Wooden Stationary Chair |
| Classic White Wooden Stationary |
| Classic White Wooden |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The classic design of this solid wood stationary chair is timeless, and will add to the harmony of your space. This armless chair is a smart option to enhance the peace and to ensure that you will stay focused with your work instead of fidgeting with you chairs. 17" X 17" X 30"
Specifications
| Product Category: | Accent Chairs |
| Product Dimensions: | 17in W x 17in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Product Color: | White |
| Finish: | White |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 348212 |
| Product UPC: | 4512839709956 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Classic White Wooden Stationary Chair |
| White Wooden Stationary Chair |
| Wooden Stationary Chair |
| Classic White Wooden Stationary |
| Classic White Wooden |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























