
Classic White Marble Coffee Table By Homeroots
The Classic White Marble Coffee Table is an excellent example of a clean cut, elegant design. Manufactured from Iron with a rose gold finish and a white marble table top, this table is simple, stylish and trendy. The straightforward rectangular framework with a wide serving table makes it the perfect addition to your living room and fulfills all your serving needs. 18" x 42" x 26"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 42in W x 26in D x 18in H |
| Product Material: | Iron |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Marble |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Multi-Color |
| Finish: | Marble & Metal |
| Top Color: | Off white |
| Top Shape: | Oval |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 389938 |
| Product UPC: | 4512822878522 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Classic White Marble Coffee Table |
| White Marble Coffee Table |
| Marble Coffee Table |
| Classic White Marble Coffee |
| Classic White Marble |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,232.25
-65%$1,232.25
$431.29More Images





Classic White Marble Coffee Table By Homeroots
The Classic White Marble Coffee Table is an excellent example of a clean cut, elegant design. Manufactured from Iron with a rose gold finish and a white marble table top, this table is simple, stylish and trendy. The straightforward rectangular framework with a wide serving table makes it the perfect addition to your living room and fulfills all your serving needs. 18" x 42" x 26"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 42in W x 26in D x 18in H |
| Product Material: | Iron |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Marble |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Multi-Color |
| Finish: | Marble & Metal |
| Top Color: | Off white |
| Top Shape: | Oval |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 389938 |
| Product UPC: | 4512822878522 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Classic White Marble Coffee Table |
| White Marble Coffee Table |
| Marble Coffee Table |
| Classic White Marble Coffee |
| Classic White Marble |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Classic White Marble Coffee Table is an excellent example of a clean cut, elegant design. Manufactured from Iron with a rose gold finish and a white marble table top, this table is simple, stylish and trendy. The straightforward rectangular framework with a wide serving table makes it the perfect addition to your living room and fulfills all your serving needs. 18" x 42" x 26"
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 42in W x 26in D x 18in H |
| Product Material: | Iron |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Marble |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Multi-Color |
| Finish: | Marble & Metal |
| Top Color: | Off white |
| Top Shape: | Oval |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 389938 |
| Product UPC: | 4512822878522 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Classic White Marble Coffee Table |
| White Marble Coffee Table |
| Marble Coffee Table |
| Classic White Marble Coffee |
| Classic White Marble |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























