
Classic Dark Brown Finish Open Tv Stand By Homeroots
This Classic Dark Brown Finish Open TV Stand is a great example of clean and modern storage and display. This great TV unit would be great in the living room, family room, bedroom, or office. It features adjustable shelves with six cubby compartments of storage and display space. The taper angled feet give a nice clean modern touch and bring a sense of style to your space. Quality construction, classic goods looks, and significant storage make this an ideal piece of furniture for your room. 18" x 67" 15"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 66.92in W x 15.35in D x 17.36in H |
| Product Material: | Manufactured Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Cherry Wood |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230123960 |
| Product SKU: | 404139 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Finish Open Tv Stand |
| Dark Brown Finish Open Tv |
| Finish Open Tv Stand |
| Brown Finish Open Tv |
| Open Tv Stand |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $211.36
-65%$211.36
$73.98More Images





Classic Dark Brown Finish Open Tv Stand By Homeroots
This Classic Dark Brown Finish Open TV Stand is a great example of clean and modern storage and display. This great TV unit would be great in the living room, family room, bedroom, or office. It features adjustable shelves with six cubby compartments of storage and display space. The taper angled feet give a nice clean modern touch and bring a sense of style to your space. Quality construction, classic goods looks, and significant storage make this an ideal piece of furniture for your room. 18" x 67" 15"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 66.92in W x 15.35in D x 17.36in H |
| Product Material: | Manufactured Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Cherry Wood |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230123960 |
| Product SKU: | 404139 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Finish Open Tv Stand |
| Dark Brown Finish Open Tv |
| Finish Open Tv Stand |
| Brown Finish Open Tv |
| Open Tv Stand |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Classic Dark Brown Finish Open TV Stand is a great example of clean and modern storage and display. This great TV unit would be great in the living room, family room, bedroom, or office. It features adjustable shelves with six cubby compartments of storage and display space. The taper angled feet give a nice clean modern touch and bring a sense of style to your space. Quality construction, classic goods looks, and significant storage make this an ideal piece of furniture for your room. 18" x 67" 15"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 66.92in W x 15.35in D x 17.36in H |
| Product Material: | Manufactured Wood |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Cherry Wood |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230123960 |
| Product SKU: | 404139 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Brown Finish Open Tv Stand |
| Dark Brown Finish Open Tv |
| Finish Open Tv Stand |
| Brown Finish Open Tv |
| Open Tv Stand |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























