
Clara Table Transparent By LumiSource
Simplistic and sleek, the Clara Table by LumiSource features geometric metal legs under a clear tempered glass top. Available in two frame finishes, choose the one that suits your space best!
Specifications
| Product Dimensions | 30 H x 47.25 W x 27.5 L |
| Inside Length | 33.5" |
| Floor To Apron | 28" |
| Length Overhang | 3" |
| Width Overhang | 1" |
| Inside Width | 19.5" |
| Table Top Thickness | 0.325 |
| Product Material: | Tempered Glass, Metal |
| Product Color: | Black Metal, Clear Glass |
| Product SKU: | OFD-CLARA BKCL |
| Product UPC: | 681144125738 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Sleek geometric frame |
| Clear tempered glass top |
| Sleek simple design |
| Versatile use |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $250.00
-65%$250.00
$87.50More Images













Clara Table Transparent By LumiSource
Simplistic and sleek, the Clara Table by LumiSource features geometric metal legs under a clear tempered glass top. Available in two frame finishes, choose the one that suits your space best!
Specifications
| Product Dimensions | 30 H x 47.25 W x 27.5 L |
| Inside Length | 33.5" |
| Floor To Apron | 28" |
| Length Overhang | 3" |
| Width Overhang | 1" |
| Inside Width | 19.5" |
| Table Top Thickness | 0.325 |
| Product Material: | Tempered Glass, Metal |
| Product Color: | Black Metal, Clear Glass |
| Product SKU: | OFD-CLARA BKCL |
| Product UPC: | 681144125738 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Sleek geometric frame |
| Clear tempered glass top |
| Sleek simple design |
| Versatile use |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Simplistic and sleek, the Clara Table by LumiSource features geometric metal legs under a clear tempered glass top. Available in two frame finishes, choose the one that suits your space best!
Specifications
| Product Dimensions | 30 H x 47.25 W x 27.5 L |
| Inside Length | 33.5" |
| Floor To Apron | 28" |
| Length Overhang | 3" |
| Width Overhang | 1" |
| Inside Width | 19.5" |
| Table Top Thickness | 0.325 |
| Product Material: | Tempered Glass, Metal |
| Product Color: | Black Metal, Clear Glass |
| Product SKU: | OFD-CLARA BKCL |
| Product UPC: | 681144125738 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Sleek geometric frame |
| Clear tempered glass top |
| Sleek simple design |
| Versatile use |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























