
Claire Side Table By LumiSource
Chic modern style shines bright with the unique design of the Claire Side Table by LumiSource. Featuring an open metal frame, marble base, and a sleek glass tabletop, the Claire Side Table is sure to stand out.
Specifications
| Product Category: | Occasional Tables |
| Product Dimensions | 18"L × 18"W × 25.25"H |
| Table Top Height | 22" |
| Length At Top | 18 |
| Width At Top | 18 |
| Table Top Thickness | 0.25" |
| Base Length | 13" |
| Base Width | 13" |
| Base Height | 1.25" |
| Product Material: | Tempered Glass, Metal, Marble |
| Product Color: | White Marble, Black Metal, Clear Glass |
| Product SKU: | TB-CLAIRE WMBKGL |
| Product UPC: | 681144202279 |
| Shipping Type: | Small Pracel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Indoor Use Only, 50 Lbs. Weight Limit, Assembly Required, Important: Do Not Place Tempered Glass Near Heat Vents Or Radiator Vents |
| Contemporary/glam styling |
| Fixed height |
| Clear glass top |
| Marble base |
| Black metal finish |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $110.00
-65%$110.00
$38.50More Images






Claire Side Table By LumiSource
Chic modern style shines bright with the unique design of the Claire Side Table by LumiSource. Featuring an open metal frame, marble base, and a sleek glass tabletop, the Claire Side Table is sure to stand out.
Specifications
| Product Category: | Occasional Tables |
| Product Dimensions | 18"L × 18"W × 25.25"H |
| Table Top Height | 22" |
| Length At Top | 18 |
| Width At Top | 18 |
| Table Top Thickness | 0.25" |
| Base Length | 13" |
| Base Width | 13" |
| Base Height | 1.25" |
| Product Material: | Tempered Glass, Metal, Marble |
| Product Color: | White Marble, Black Metal, Clear Glass |
| Product SKU: | TB-CLAIRE WMBKGL |
| Product UPC: | 681144202279 |
| Shipping Type: | Small Pracel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Indoor Use Only, 50 Lbs. Weight Limit, Assembly Required, Important: Do Not Place Tempered Glass Near Heat Vents Or Radiator Vents |
| Contemporary/glam styling |
| Fixed height |
| Clear glass top |
| Marble base |
| Black metal finish |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Chic modern style shines bright with the unique design of the Claire Side Table by LumiSource. Featuring an open metal frame, marble base, and a sleek glass tabletop, the Claire Side Table is sure to stand out.
Specifications
| Product Category: | Occasional Tables |
| Product Dimensions | 18"L × 18"W × 25.25"H |
| Table Top Height | 22" |
| Length At Top | 18 |
| Width At Top | 18 |
| Table Top Thickness | 0.25" |
| Base Length | 13" |
| Base Width | 13" |
| Base Height | 1.25" |
| Product Material: | Tempered Glass, Metal, Marble |
| Product Color: | White Marble, Black Metal, Clear Glass |
| Product SKU: | TB-CLAIRE WMBKGL |
| Product UPC: | 681144202279 |
| Shipping Type: | Small Pracel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Indoor Use Only, 50 Lbs. Weight Limit, Assembly Required, Important: Do Not Place Tempered Glass Near Heat Vents Or Radiator Vents |
| Contemporary/glam styling |
| Fixed height |
| Clear glass top |
| Marble base |
| Black metal finish |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























