
Chrome Round End Table By Homeroots
This made in Taiwan Anne Home round end table features a sleek sparkly and durable chrome frame. The upper and lower black tempered glass is nearly opaque, contrasts the chrome nicely, and adds a level of contemporary elegance to any space in your home. It is perfect for displaying a variety of beverages and wine accessories. The design is timeless, compact, and versatile. It can fit anywhere in your home or be used as a solo accent piece. Assembly is required. Note: Wine glasses and all other accessories are not included.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 18.75in W x 19in D x 22in H |
| Product Material: | Chrome |
| Base Material: | Aluminum |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Chrome |
| Top Color: | silver |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 364167 |
| Product UPC: | 4512839555454 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 22 Chrome Round End Table |
| Chrome Round End Table |
| 18 75 19 22 Chrome |
| 19 22 Chrome Round End |
| Round End Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $235.96
-65%$235.96
$82.59More Images




Chrome Round End Table By Homeroots
This made in Taiwan Anne Home round end table features a sleek sparkly and durable chrome frame. The upper and lower black tempered glass is nearly opaque, contrasts the chrome nicely, and adds a level of contemporary elegance to any space in your home. It is perfect for displaying a variety of beverages and wine accessories. The design is timeless, compact, and versatile. It can fit anywhere in your home or be used as a solo accent piece. Assembly is required. Note: Wine glasses and all other accessories are not included.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 18.75in W x 19in D x 22in H |
| Product Material: | Chrome |
| Base Material: | Aluminum |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Chrome |
| Top Color: | silver |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 364167 |
| Product UPC: | 4512839555454 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 22 Chrome Round End Table |
| Chrome Round End Table |
| 18 75 19 22 Chrome |
| 19 22 Chrome Round End |
| Round End Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This made in Taiwan Anne Home round end table features a sleek sparkly and durable chrome frame. The upper and lower black tempered glass is nearly opaque, contrasts the chrome nicely, and adds a level of contemporary elegance to any space in your home. It is perfect for displaying a variety of beverages and wine accessories. The design is timeless, compact, and versatile. It can fit anywhere in your home or be used as a solo accent piece. Assembly is required. Note: Wine glasses and all other accessories are not included.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 18.75in W x 19in D x 22in H |
| Product Material: | Chrome |
| Base Material: | Aluminum |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Chrome |
| Top Color: | silver |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 364167 |
| Product UPC: | 4512839555454 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 22 Chrome Round End Table |
| Chrome Round End Table |
| 18 75 19 22 Chrome |
| 19 22 Chrome Round End |
| Round End Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























