
Chrome Metal Legs Bar Table with Round Tempered Glass Top By Homeroots
This simple and stylish bar table boasts lean chrome metal legs with a round tempered glass top designed to cater to your dining needs.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 39in W x 39in D x 37in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Chrome |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Round |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 383891 |
| Product UPC: | 4512822755809 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Chrome Metal Legs Bar Table |
| Bar Table Round Tempered Glass |
| Metal Legs Bar Table Round |
| Legs Bar Table Round Tempered |
| Metal Legs Bar Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Chrome Metal Legs Bar Table with Round Tempered Glass Top By Homeroots
This simple and stylish bar table boasts lean chrome metal legs with a round tempered glass top designed to cater to your dining needs.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 39in W x 39in D x 37in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Chrome |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Round |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 383891 |
| Product UPC: | 4512822755809 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Chrome Metal Legs Bar Table |
| Bar Table Round Tempered Glass |
| Metal Legs Bar Table Round |
| Legs Bar Table Round Tempered |
| Metal Legs Bar Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This simple and stylish bar table boasts lean chrome metal legs with a round tempered glass top designed to cater to your dining needs.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 39in W x 39in D x 37in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Chrome |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Round |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 383891 |
| Product UPC: | 4512822755809 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Chrome Metal Legs Bar Table |
| Bar Table Round Tempered Glass |
| Metal Legs Bar Table Round |
| Legs Bar Table Round Tempered |
| Metal Legs Bar Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























