
Chrome And White Metal Tube Coffee Table By Homeroots
This coffee table with simple but intriguing design will perfectly anchor the setting in your living area. Featuring a faux marble top, this occasional table has got clean lines that will sync with the setting in your room. The T-shape metal base offers the needed support for enduring style and use. Weight capacity: 50Lbs.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 43in W x 26in D x 18in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Faux Marble |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Chrome and White |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 319022 |
| Product UPC: | 614486164943 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Metal Tube Coffee Table |
| Tube Coffee Table |
| 43 26 18 Chrome |
| Metal Tube Coffee Table |
| Chrome White Metal Tube Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $274.43
-65%$274.43
$96.05Chrome And White Metal Tube Coffee Table By Homeroots
This coffee table with simple but intriguing design will perfectly anchor the setting in your living area. Featuring a faux marble top, this occasional table has got clean lines that will sync with the setting in your room. The T-shape metal base offers the needed support for enduring style and use. Weight capacity: 50Lbs.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 43in W x 26in D x 18in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Faux Marble |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Chrome and White |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 319022 |
| Product UPC: | 614486164943 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Metal Tube Coffee Table |
| Tube Coffee Table |
| 43 26 18 Chrome |
| Metal Tube Coffee Table |
| Chrome White Metal Tube Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This coffee table with simple but intriguing design will perfectly anchor the setting in your living area. Featuring a faux marble top, this occasional table has got clean lines that will sync with the setting in your room. The T-shape metal base offers the needed support for enduring style and use. Weight capacity: 50Lbs.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 43in W x 26in D x 18in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Faux Marble |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Chrome and White |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 319022 |
| Product UPC: | 614486164943 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Metal Tube Coffee Table |
| Tube Coffee Table |
| 43 26 18 Chrome |
| Metal Tube Coffee Table |
| Chrome White Metal Tube Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























