
Chrome And Mirrored Coffee Table By Homeroots
Add some sparks to the atmosphere surrounding your living room with our cool looking occasional table. Showcasing a perfect combination of pure elegance and high design, this coffee table will carve out a unique scene in any room. It features a beveled mirrored top and complemented by a finely finished chrome metal straight legs and a diamond crossbar support. This outstanding piece will definitely be a ready addition to any home setting.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 36in W x 36in D x 18in H |
| Product Material: | Iron |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Chrome and Mirrored |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 318956 |
| Product UPC: | 614486164196 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 18 Chrome Mirrored Coffee Table |
| Chrome Mirrored Coffee Table |
| 36 36 18 Chrome Mirrored |
| 36 18 Chrome Mirrored Coffee |
| Mirrored Coffee Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $510.43
-65%$510.43
$178.65More Images




Chrome And Mirrored Coffee Table By Homeroots
Add some sparks to the atmosphere surrounding your living room with our cool looking occasional table. Showcasing a perfect combination of pure elegance and high design, this coffee table will carve out a unique scene in any room. It features a beveled mirrored top and complemented by a finely finished chrome metal straight legs and a diamond crossbar support. This outstanding piece will definitely be a ready addition to any home setting.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 36in W x 36in D x 18in H |
| Product Material: | Iron |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Chrome and Mirrored |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 318956 |
| Product UPC: | 614486164196 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 18 Chrome Mirrored Coffee Table |
| Chrome Mirrored Coffee Table |
| 36 36 18 Chrome Mirrored |
| 36 18 Chrome Mirrored Coffee |
| Mirrored Coffee Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add some sparks to the atmosphere surrounding your living room with our cool looking occasional table. Showcasing a perfect combination of pure elegance and high design, this coffee table will carve out a unique scene in any room. It features a beveled mirrored top and complemented by a finely finished chrome metal straight legs and a diamond crossbar support. This outstanding piece will definitely be a ready addition to any home setting.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 36in W x 36in D x 18in H |
| Product Material: | Iron |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Chrome and Mirrored |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Square |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 318956 |
| Product UPC: | 614486164196 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 18 Chrome Mirrored Coffee Table |
| Chrome Mirrored Coffee Table |
| 36 36 18 Chrome Mirrored |
| 36 18 Chrome Mirrored Coffee |
| Mirrored Coffee Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























