
Chloe Counter Stool - Set of 2 Black By LumiSource - B26-CHLOE AUBK2
Add a dash of glam to your dining space with the Chloe Counter Stool by LumiSource. With a rich upholstered seat and backrest, stylish tufting, and plush padding, the Chloe is accented by a luminous gold metal base. Available in a variety of colors, choose the one that fits your glam area the best!
Specifications
| Product Dimensions | 29 H x 16 W x 17 L |
| Seat To Floor | 25.5" |
| Seat Depth | 15.5" |
| Inside Seat Width | 15.5" |
| Seat To Footrest | 18" |
| Backrest Height | 4.25" |
| Seat To Back Angle | 94° |
| Product Material: | PU Leather, Foam, Metal |
| Product Color: | Gold Metal, Black PU |
| Product SKU: | B26-CHLOE AUBK2 |
| Product UPC: | 681144000000 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Glam/contemporary styling |
| Fixed counter height |
| Stylish faux leather upholstery |
| Sleek gold frame |
| Includes two counter stools |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $300.00
-65%$300.00
$105.00More Images















Chloe Counter Stool - Set of 2 Black By LumiSource - B26-CHLOE AUBK2
Add a dash of glam to your dining space with the Chloe Counter Stool by LumiSource. With a rich upholstered seat and backrest, stylish tufting, and plush padding, the Chloe is accented by a luminous gold metal base. Available in a variety of colors, choose the one that fits your glam area the best!
Specifications
| Product Dimensions | 29 H x 16 W x 17 L |
| Seat To Floor | 25.5" |
| Seat Depth | 15.5" |
| Inside Seat Width | 15.5" |
| Seat To Footrest | 18" |
| Backrest Height | 4.25" |
| Seat To Back Angle | 94° |
| Product Material: | PU Leather, Foam, Metal |
| Product Color: | Gold Metal, Black PU |
| Product SKU: | B26-CHLOE AUBK2 |
| Product UPC: | 681144000000 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Glam/contemporary styling |
| Fixed counter height |
| Stylish faux leather upholstery |
| Sleek gold frame |
| Includes two counter stools |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a dash of glam to your dining space with the Chloe Counter Stool by LumiSource. With a rich upholstered seat and backrest, stylish tufting, and plush padding, the Chloe is accented by a luminous gold metal base. Available in a variety of colors, choose the one that fits your glam area the best!
Specifications
| Product Dimensions | 29 H x 16 W x 17 L |
| Seat To Floor | 25.5" |
| Seat Depth | 15.5" |
| Inside Seat Width | 15.5" |
| Seat To Footrest | 18" |
| Backrest Height | 4.25" |
| Seat To Back Angle | 94° |
| Product Material: | PU Leather, Foam, Metal |
| Product Color: | Gold Metal, Black PU |
| Product SKU: | B26-CHLOE AUBK2 |
| Product UPC: | 681144000000 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Glam/contemporary styling |
| Fixed counter height |
| Stylish faux leather upholstery |
| Sleek gold frame |
| Includes two counter stools |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























