
Chloe Bench Gray By LumiSource
Add a dash of contemporary style to your living area with the Chloe Bench by LumiSource. A distressed wood top rests on a sleek metal base accented by a contrasting upholstered top. Available in a variety of colors, choose the one that fits your area the best!
Specifications
| Product Dimensions | 18.5 H x 47.5 W x 16.5 L |
| Seat Depth | 15.25" |
| Inside Seat Width | 35" |
| Seat To Floor | 18.5" |
| Product Material: | Bamboo, Foam, Painted Steel |
| Product Color: | Black Metal, Black Wood, Grey Fabric |
| Product SKU: | BC-CHLOE BKGY |
| Product UPC: | 681144450564 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Black metal frame |
| Distressed wood accent |
| Fabric upholstered seat |
| Seats two comfortably |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $120.00
-65%$120.00
$42.00More Images








Chloe Bench Gray By LumiSource
Add a dash of contemporary style to your living area with the Chloe Bench by LumiSource. A distressed wood top rests on a sleek metal base accented by a contrasting upholstered top. Available in a variety of colors, choose the one that fits your area the best!
Specifications
| Product Dimensions | 18.5 H x 47.5 W x 16.5 L |
| Seat Depth | 15.25" |
| Inside Seat Width | 35" |
| Seat To Floor | 18.5" |
| Product Material: | Bamboo, Foam, Painted Steel |
| Product Color: | Black Metal, Black Wood, Grey Fabric |
| Product SKU: | BC-CHLOE BKGY |
| Product UPC: | 681144450564 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Black metal frame |
| Distressed wood accent |
| Fabric upholstered seat |
| Seats two comfortably |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a dash of contemporary style to your living area with the Chloe Bench by LumiSource. A distressed wood top rests on a sleek metal base accented by a contrasting upholstered top. Available in a variety of colors, choose the one that fits your area the best!
Specifications
| Product Dimensions | 18.5 H x 47.5 W x 16.5 L |
| Seat Depth | 15.25" |
| Inside Seat Width | 35" |
| Seat To Floor | 18.5" |
| Product Material: | Bamboo, Foam, Painted Steel |
| Product Color: | Black Metal, Black Wood, Grey Fabric |
| Product SKU: | BC-CHLOE BKGY |
| Product UPC: | 681144450564 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary styling |
| Black metal frame |
| Distressed wood accent |
| Fabric upholstered seat |
| Seats two comfortably |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























