
Chic Chunky White Textured Pouf By Homeroots
The Chic Chunky White Textured Pouf has the ability to add a casual and contemporary look to your interior. Made from PV cotton that includes nuetral tones and colroations including grays, ivories, and a touch of taupe, this pouf can be used as an ottoman or low seat, but mostly just looks super cool. 16” x 16” x 16”
Specifications
| Product Dimensions: | 16" H x 16" W x 16" D |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Cotton |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 383105 |
| Product UPC: | 4512822739465 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $84.94
-65%$84.94
$29.73More Images



Chic Chunky White Textured Pouf By Homeroots
The Chic Chunky White Textured Pouf has the ability to add a casual and contemporary look to your interior. Made from PV cotton that includes nuetral tones and colroations including grays, ivories, and a touch of taupe, this pouf can be used as an ottoman or low seat, but mostly just looks super cool. 16” x 16” x 16”
Specifications
| Product Dimensions: | 16" H x 16" W x 16" D |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Cotton |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 383105 |
| Product UPC: | 4512822739465 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Chic Chunky White Textured Pouf has the ability to add a casual and contemporary look to your interior. Made from PV cotton that includes nuetral tones and colroations including grays, ivories, and a touch of taupe, this pouf can be used as an ottoman or low seat, but mostly just looks super cool. 16” x 16” x 16”
Specifications
| Product Dimensions: | 16" H x 16" W x 16" D |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Cotton |
| Product Style: | Transitional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 383105 |
| Product UPC: | 4512822739465 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























