
Cherry Wooden Nightstand By Homeroots
This unique nightstand will pep up your room with its classic style and inspiring visual vibe. We ensure this outstanding piece is hand-crafted to be a ready option that blends with your existing home setting. It features two drawers with glide side metal for organizing few essentials in the room. The wood carving details give a perfect touch on the cherry wooden finish.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 30 H x 20.25 W x 34.25 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Cherry |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 320546 |
| Product UPC: | 614486182534 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 30 Cherry Wooden Nightstand |
| 25 30 Cherry Wooden Nightstand |
| Cherry Wooden Nightstand |
| 25 30 Cherry Wooden |
| 30 Cherry Wooden |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Cherry Wooden Nightstand By Homeroots
This unique nightstand will pep up your room with its classic style and inspiring visual vibe. We ensure this outstanding piece is hand-crafted to be a ready option that blends with your existing home setting. It features two drawers with glide side metal for organizing few essentials in the room. The wood carving details give a perfect touch on the cherry wooden finish.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 30 H x 20.25 W x 34.25 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Cherry |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 320546 |
| Product UPC: | 614486182534 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 30 Cherry Wooden Nightstand |
| 25 30 Cherry Wooden Nightstand |
| Cherry Wooden Nightstand |
| 25 30 Cherry Wooden |
| 30 Cherry Wooden |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This unique nightstand will pep up your room with its classic style and inspiring visual vibe. We ensure this outstanding piece is hand-crafted to be a ready option that blends with your existing home setting. It features two drawers with glide side metal for organizing few essentials in the room. The wood carving details give a perfect touch on the cherry wooden finish.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 30 H x 20.25 W x 34.25 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Cherry |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 320546 |
| Product UPC: | 614486182534 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 30 Cherry Wooden Nightstand |
| 25 30 Cherry Wooden Nightstand |
| Cherry Wooden Nightstand |
| 25 30 Cherry Wooden |
| 30 Cherry Wooden |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























