
Cherry Wood Veneer Sofa Table By Homeroots
This traditional coffee table features elegant traditional style and detailing accents with two drawers, reflected in decorative carving motifs. All carefully crafted with selected wood and veneers, this is perfect match for your living room environment.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 18in W x 54in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Cherry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 346994 |
| Product UPC: | 4512839707389 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cherry Wood Veneer Sofa Table |
| Wood Veneer Sofa Table |
| 30 Cherry Wood Veneer Sofa |
| Veneer Sofa Table |
| Cherry Wood Veneer Sofa |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $929.20
-65%$929.20
$325.22More Images

Cherry Wood Veneer Sofa Table By Homeroots
This traditional coffee table features elegant traditional style and detailing accents with two drawers, reflected in decorative carving motifs. All carefully crafted with selected wood and veneers, this is perfect match for your living room environment.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 18in W x 54in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Cherry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 346994 |
| Product UPC: | 4512839707389 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cherry Wood Veneer Sofa Table |
| Wood Veneer Sofa Table |
| 30 Cherry Wood Veneer Sofa |
| Veneer Sofa Table |
| Cherry Wood Veneer Sofa |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This traditional coffee table features elegant traditional style and detailing accents with two drawers, reflected in decorative carving motifs. All carefully crafted with selected wood and veneers, this is perfect match for your living room environment.
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 18in W x 54in D x 30in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Cherry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 346994 |
| Product UPC: | 4512839707389 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cherry Wood Veneer Sofa Table |
| Wood Veneer Sofa Table |
| 30 Cherry Wood Veneer Sofa |
| Veneer Sofa Table |
| Cherry Wood Veneer Sofa |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























