
Cherry Wood Veneer End Table By Homeroots
This End table is finished in brown cherry. Featuring Storage Drawers combined with modern style found in clear glass insert top and casualness found in storage drawers. The turned legs and reeded bun footing complete the timeless classic look.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 28in W x 24in D x 24in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Cherry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 346993 |
| Product UPC: | 4512839707372 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cherry Wood Veneer End Table |
| 24 24 Cherry Wood Veneer |
| Wood Veneer End Table |
| Veneer End Table |
| 24 Cherry Wood Veneer End |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $585.56
-65%$585.56
$204.95More Images



Cherry Wood Veneer End Table By Homeroots
This End table is finished in brown cherry. Featuring Storage Drawers combined with modern style found in clear glass insert top and casualness found in storage drawers. The turned legs and reeded bun footing complete the timeless classic look.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 28in W x 24in D x 24in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Cherry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 346993 |
| Product UPC: | 4512839707372 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cherry Wood Veneer End Table |
| 24 24 Cherry Wood Veneer |
| Wood Veneer End Table |
| Veneer End Table |
| 24 Cherry Wood Veneer End |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This End table is finished in brown cherry. Featuring Storage Drawers combined with modern style found in clear glass insert top and casualness found in storage drawers. The turned legs and reeded bun footing complete the timeless classic look.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 28in W x 24in D x 24in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Cherry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 346993 |
| Product UPC: | 4512839707372 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cherry Wood Veneer End Table |
| 24 24 Cherry Wood Veneer |
| Wood Veneer End Table |
| Veneer End Table |
| 24 Cherry Wood Veneer End |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























