
Cherry Wood Vanity Desk By Homeroots
Create an elegant, traditional design in your bedroom with the cherry Vendome vanity desk. This hand-crafted piece inspired from the luxurious designs of the past, this seven-drawer, desk features elaborate wood carving details, traditional hardware and a sophisticated style.
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Product Dimensions: | 31 H x 63 W x 22 D |
| Product Color: | Cherry |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Cherry |
| Product Style: | Vintage, Traditional |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 374210 |
| Product UPC: | 4512839430935 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 31 Cherry Wood Vanity Desk |
| Cherry Wood Vanity Desk |
| Wood Vanity Desk |
| 22 31 Cherry Wood Vanity |
| 31 Cherry Wood Vanity |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Cherry Wood Vanity Desk By Homeroots
Create an elegant, traditional design in your bedroom with the cherry Vendome vanity desk. This hand-crafted piece inspired from the luxurious designs of the past, this seven-drawer, desk features elaborate wood carving details, traditional hardware and a sophisticated style.
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Product Dimensions: | 31 H x 63 W x 22 D |
| Product Color: | Cherry |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Cherry |
| Product Style: | Vintage, Traditional |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 374210 |
| Product UPC: | 4512839430935 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 31 Cherry Wood Vanity Desk |
| Cherry Wood Vanity Desk |
| Wood Vanity Desk |
| 22 31 Cherry Wood Vanity |
| 31 Cherry Wood Vanity |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Create an elegant, traditional design in your bedroom with the cherry Vendome vanity desk. This hand-crafted piece inspired from the luxurious designs of the past, this seven-drawer, desk features elaborate wood carving details, traditional hardware and a sophisticated style.
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Product Dimensions: | 31 H x 63 W x 22 D |
| Product Color: | Cherry |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Cherry |
| Product Style: | Vintage, Traditional |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 374210 |
| Product UPC: | 4512839430935 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 31 Cherry Wood Vanity Desk |
| Cherry Wood Vanity Desk |
| Wood Vanity Desk |
| 22 31 Cherry Wood Vanity |
| 31 Cherry Wood Vanity |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























