
Cherry Wood Nightstand No Marble Top By Homeroots
This collection is richly detailed and delicately crafted, its traditional style brings grace and elegance to every room. It is constructed with select hardwood solids and veneers and finished in cherry finish. Featuring a wooden top, three drawers with glide side metal.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 32 H x 20 W x 35 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Finish: | Cherry |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 346989 |
| Product UPC: | 4512839707310 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 32 Cherry Wood Nightstand |
| 32 Cherry Wood Nightstand Marble |
| 35 32 Cherry Wood Nightstand |
| Cherry Wood Nightstand |
| Cherry Wood Nightstand Marble |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Cherry Wood Nightstand No Marble Top By Homeroots
This collection is richly detailed and delicately crafted, its traditional style brings grace and elegance to every room. It is constructed with select hardwood solids and veneers and finished in cherry finish. Featuring a wooden top, three drawers with glide side metal.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 32 H x 20 W x 35 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Finish: | Cherry |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 346989 |
| Product UPC: | 4512839707310 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 32 Cherry Wood Nightstand |
| 32 Cherry Wood Nightstand Marble |
| 35 32 Cherry Wood Nightstand |
| Cherry Wood Nightstand |
| Cherry Wood Nightstand Marble |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This collection is richly detailed and delicately crafted, its traditional style brings grace and elegance to every room. It is constructed with select hardwood solids and veneers and finished in cherry finish. Featuring a wooden top, three drawers with glide side metal.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 32 H x 20 W x 35 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Finish: | Cherry |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 346989 |
| Product UPC: | 4512839707310 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 32 Cherry Wood Nightstand |
| 32 Cherry Wood Nightstand Marble |
| 35 32 Cherry Wood Nightstand |
| Cherry Wood Nightstand |
| Cherry Wood Nightstand Marble |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























