
Cherry Wood Mirror By Homeroots
Create an elegant, traditional design in your bedroom with the cherry Vendome mirror. This hand-crafted piece inspired from the luxurious designs of the past, this mirror features elaborate wood carving details and a sophisticated style.
Specifications
| Product Dimensions: | 45" H x 47" W x 3" D |
| Product Color: | Cherry |
| Product Finish: | Cherry |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 374176 |
| Product UPC: | 4512839431789 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $732.46
-65%$732.46
$256.36More Images


Cherry Wood Mirror By Homeroots
Create an elegant, traditional design in your bedroom with the cherry Vendome mirror. This hand-crafted piece inspired from the luxurious designs of the past, this mirror features elaborate wood carving details and a sophisticated style.
Specifications
| Product Dimensions: | 45" H x 47" W x 3" D |
| Product Color: | Cherry |
| Product Finish: | Cherry |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 374176 |
| Product UPC: | 4512839431789 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Create an elegant, traditional design in your bedroom with the cherry Vendome mirror. This hand-crafted piece inspired from the luxurious designs of the past, this mirror features elaborate wood carving details and a sophisticated style.
Specifications
| Product Dimensions: | 45" H x 47" W x 3" D |
| Product Color: | Cherry |
| Product Finish: | Cherry |
| Product Material: | Wood |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 374176 |
| Product UPC: | 4512839431789 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























