
Cherry Wood Dresser By Homeroots - 374204
The Louis Philippe Dresser in cherry finish is constructed of solid wood in finish options for customization. It features six drawers with metal drop handle pulls, perfect for storing clothing and bedding. Add the optional mirror to create a complete set
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 33 H x 57 W x 15 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Cherry |
| Finish: | Cherry |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 374204 |
| Product UPC: | 4512839431147 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 15 33 Cherry Wood Dresser |
| Cherry Wood Dresser |
| 33 Cherry Wood Dresser |
| 57 15 33 Cherry Wood |
| 33 Cherry Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $641.31
-65%$641.31
$224.46More Images







Cherry Wood Dresser By Homeroots - 374204
The Louis Philippe Dresser in cherry finish is constructed of solid wood in finish options for customization. It features six drawers with metal drop handle pulls, perfect for storing clothing and bedding. Add the optional mirror to create a complete set
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 33 H x 57 W x 15 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Cherry |
| Finish: | Cherry |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 374204 |
| Product UPC: | 4512839431147 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 15 33 Cherry Wood Dresser |
| Cherry Wood Dresser |
| 33 Cherry Wood Dresser |
| 57 15 33 Cherry Wood |
| 33 Cherry Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Louis Philippe Dresser in cherry finish is constructed of solid wood in finish options for customization. It features six drawers with metal drop handle pulls, perfect for storing clothing and bedding. Add the optional mirror to create a complete set
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 33 H x 57 W x 15 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Cherry |
| Finish: | Cherry |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 374204 |
| Product UPC: | 4512839431147 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 15 33 Cherry Wood Dresser |
| Cherry Wood Dresser |
| 33 Cherry Wood Dresser |
| 57 15 33 Cherry Wood |
| 33 Cherry Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























