
Cherry Shelves Bookcase By Homeroots
This 3-shelf bookcase in a simple, clean and space-saving design makes it a versatile storage option for any room in your home. The solid adjustable shelving allows for various sized objects to be displayed in your own creative way. Constructed from engin
Specifications
| Product Category: | Bookcases |
| Product Dimensions: | 35.5 H x 11.75 W x 24.75 D |
| Product Color: | Cherry |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Style: | Contemporary, Transitional |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 355728 |
| Product UPC: | 4512839642970 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 35 Cherry Shelves Bookcase |
| Cherry Shelves Bookcase |
| 75 35 Cherry Shelves Bookcase |
| 24 75 35 Cherry Shelves |
| 35 Cherry Shelves |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images






















Cherry Shelves Bookcase By Homeroots
This 3-shelf bookcase in a simple, clean and space-saving design makes it a versatile storage option for any room in your home. The solid adjustable shelving allows for various sized objects to be displayed in your own creative way. Constructed from engin
Specifications
| Product Category: | Bookcases |
| Product Dimensions: | 35.5 H x 11.75 W x 24.75 D |
| Product Color: | Cherry |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Style: | Contemporary, Transitional |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 355728 |
| Product UPC: | 4512839642970 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 35 Cherry Shelves Bookcase |
| Cherry Shelves Bookcase |
| 75 35 Cherry Shelves Bookcase |
| 24 75 35 Cherry Shelves |
| 35 Cherry Shelves |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This 3-shelf bookcase in a simple, clean and space-saving design makes it a versatile storage option for any room in your home. The solid adjustable shelving allows for various sized objects to be displayed in your own creative way. Constructed from engin
Specifications
| Product Category: | Bookcases |
| Product Dimensions: | 35.5 H x 11.75 W x 24.75 D |
| Product Color: | Cherry |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Style: | Contemporary, Transitional |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 355728 |
| Product UPC: | 4512839642970 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 35 Cherry Shelves Bookcase |
| Cherry Shelves Bookcase |
| 75 35 Cherry Shelves Bookcase |
| 24 75 35 Cherry Shelves |
| 35 Cherry Shelves |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























