
Cherry Oak Wood Vanity Desk By Homeroots
The Versailles vanity desk is the perfect accent to create the style of royalty your bedroom has been needing. This vanity desk crafted in wood with cherry oak finish was inspired by old European design with brown copper metal hardware and intricate wood carvings on the front of the seven drawers.
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Product Dimensions: | 31 H x 67 W x 21 D |
| Product Color: | Cherry Oak |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Cherry Oak |
| Product Style: | Vintage, Traditional |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 374213 |
| Product UPC: | 4512839430904 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cherry Oak Wood Vanity Desk |
| Wood Vanity Desk |
| Oak Wood Vanity Desk |
| 31 Cherry Oak Wood Vanity |
| Cherry Oak Wood Vanity |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Cherry Oak Wood Vanity Desk By Homeroots
The Versailles vanity desk is the perfect accent to create the style of royalty your bedroom has been needing. This vanity desk crafted in wood with cherry oak finish was inspired by old European design with brown copper metal hardware and intricate wood carvings on the front of the seven drawers.
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Product Dimensions: | 31 H x 67 W x 21 D |
| Product Color: | Cherry Oak |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Cherry Oak |
| Product Style: | Vintage, Traditional |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 374213 |
| Product UPC: | 4512839430904 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cherry Oak Wood Vanity Desk |
| Wood Vanity Desk |
| Oak Wood Vanity Desk |
| 31 Cherry Oak Wood Vanity |
| Cherry Oak Wood Vanity |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Versailles vanity desk is the perfect accent to create the style of royalty your bedroom has been needing. This vanity desk crafted in wood with cherry oak finish was inspired by old European design with brown copper metal hardware and intricate wood carvings on the front of the seven drawers.
Specifications
| Product Category: | Desks |
| Product Dimensions: | 31 H x 67 W x 21 D |
| Product Color: | Cherry Oak |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Cherry Oak |
| Product Style: | Vintage, Traditional |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | LTL |
| Product SKU: | 374213 |
| Product UPC: | 4512839430904 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cherry Oak Wood Vanity Desk |
| Wood Vanity Desk |
| Oak Wood Vanity Desk |
| 31 Cherry Oak Wood Vanity |
| Cherry Oak Wood Vanity |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























