
Cherry Oak Wood Poly Resin Queen Bed By Homeroots - 346998
This Traditional Collection features highly decorative carving inlay veneers, claw feet design, hand brushed golden contrast details. Carefully crafted in selected wood and veneers, perfectly suited for your master bedroom.
Specifications
| Product Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 72 H x 72 W x 91 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Cherry Oak |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 346998 |
| Product UPC: | 4512839707440 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Poly Resin Queen Bed |
| 72 Cherry Oak Wood |
| Poly Resin Queen Bed |
| Oak Wood Poly Resin Queen |
| Resin Queen Bed |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Cherry Oak Wood Poly Resin Queen Bed By Homeroots - 346998
This Traditional Collection features highly decorative carving inlay veneers, claw feet design, hand brushed golden contrast details. Carefully crafted in selected wood and veneers, perfectly suited for your master bedroom.
Specifications
| Product Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 72 H x 72 W x 91 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Cherry Oak |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 346998 |
| Product UPC: | 4512839707440 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Poly Resin Queen Bed |
| 72 Cherry Oak Wood |
| Poly Resin Queen Bed |
| Oak Wood Poly Resin Queen |
| Resin Queen Bed |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Traditional Collection features highly decorative carving inlay veneers, claw feet design, hand brushed golden contrast details. Carefully crafted in selected wood and veneers, perfectly suited for your master bedroom.
Specifications
| Product Category: | Beds |
| Product Dimensions: | 72 H x 72 W x 91 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Cherry Oak |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 346998 |
| Product UPC: | 4512839707440 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Poly Resin Queen Bed |
| 72 Cherry Oak Wood |
| Poly Resin Queen Bed |
| Oak Wood Poly Resin Queen |
| Resin Queen Bed |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























