
Cherry Oak Wood Poly Resin Coffee Table By Homeroots
This traditional occasional table, reflects highly decorative details, oversized claw feet, decorative carving inlay veneers on apron, all carefully selected in a symphony of material. This collection will be the showpiece of your living room environment.
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 36in W x 54in D x 20in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Finish: | Cherry Oak |
| Top Color: | Cherry Oak |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347007 |
| Product UPC: | 4512839707556 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Poly Resin Coffee Table |
| Poly Resin Coffee Table |
| Resin Coffee Table |
| 36 54 20 Cherry Oak |
| Oak Wood Poly Resin Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $754.80
-65%$754.80
$264.18More Images



Cherry Oak Wood Poly Resin Coffee Table By Homeroots
This traditional occasional table, reflects highly decorative details, oversized claw feet, decorative carving inlay veneers on apron, all carefully selected in a symphony of material. This collection will be the showpiece of your living room environment.
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 36in W x 54in D x 20in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Finish: | Cherry Oak |
| Top Color: | Cherry Oak |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347007 |
| Product UPC: | 4512839707556 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Poly Resin Coffee Table |
| Poly Resin Coffee Table |
| Resin Coffee Table |
| 36 54 20 Cherry Oak |
| Oak Wood Poly Resin Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This traditional occasional table, reflects highly decorative details, oversized claw feet, decorative carving inlay veneers on apron, all carefully selected in a symphony of material. This collection will be the showpiece of your living room environment.
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 36in W x 54in D x 20in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Finish: | Cherry Oak |
| Top Color: | Cherry Oak |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347007 |
| Product UPC: | 4512839707556 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Poly Resin Coffee Table |
| Poly Resin Coffee Table |
| Resin Coffee Table |
| 36 54 20 Cherry Oak |
| Oak Wood Poly Resin Coffee |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























