
Cherry Oak Wood Nightstand By Homeroots - 374215
The Versailles nightstand is the perfect accent to create the style of royalty your bedroom has been needing. This nightstand crafted in wood with cherry oak finish was inspired by old European design with brown copper metal hardware and intricate wood carvings on the front of the two drawers.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 31 H x 35 W x 23 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Cherry Oak |
| Finish: | Cherry Oak |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 374215 |
| Product UPC: | 4512839430881 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cherry Oak Wood Nightstand |
| 31 Cherry Oak Wood Nightstand |
| Oak Wood Nightstand |
| 23 31 Cherry Oak Wood |
| 31 Cherry Oak Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $961.91
-65%$961.91
$336.67Cherry Oak Wood Nightstand By Homeroots - 374215
The Versailles nightstand is the perfect accent to create the style of royalty your bedroom has been needing. This nightstand crafted in wood with cherry oak finish was inspired by old European design with brown copper metal hardware and intricate wood carvings on the front of the two drawers.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 31 H x 35 W x 23 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Cherry Oak |
| Finish: | Cherry Oak |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 374215 |
| Product UPC: | 4512839430881 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cherry Oak Wood Nightstand |
| 31 Cherry Oak Wood Nightstand |
| Oak Wood Nightstand |
| 23 31 Cherry Oak Wood |
| 31 Cherry Oak Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Versailles nightstand is the perfect accent to create the style of royalty your bedroom has been needing. This nightstand crafted in wood with cherry oak finish was inspired by old European design with brown copper metal hardware and intricate wood carvings on the front of the two drawers.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 31 H x 35 W x 23 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Cherry Oak |
| Finish: | Cherry Oak |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 374215 |
| Product UPC: | 4512839430881 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cherry Oak Wood Nightstand |
| 31 Cherry Oak Wood Nightstand |
| Oak Wood Nightstand |
| 23 31 Cherry Oak Wood |
| 31 Cherry Oak Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























