
Cherry Oak Wood Nightstand By Homeroots - 347155
This bedroom collection is crafted with a transitional look that is an ideal addition to any bedroom. This two drawers contemporary nightstand features shaped drawer fronts in a cherry oak finish with a unique metal drawer pull. Sensibly scaled for todays modern spaces, the collection offers a fresh and clean approach to contemporary lifestyle.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 29 H x 17 W x 29 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Finish: | Cherry Oak |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347155 |
| Product UPC: | 4512839709468 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 29 Cherry Oak Wood Nightstand |
| Cherry Oak Wood Nightstand |
| Oak Wood Nightstand |
| 29 Cherry Oak Wood |
| 29 29 Cherry Oak Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $436.85
-65%$436.85
$152.90More Images


Cherry Oak Wood Nightstand By Homeroots - 347155
This bedroom collection is crafted with a transitional look that is an ideal addition to any bedroom. This two drawers contemporary nightstand features shaped drawer fronts in a cherry oak finish with a unique metal drawer pull. Sensibly scaled for todays modern spaces, the collection offers a fresh and clean approach to contemporary lifestyle.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 29 H x 17 W x 29 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Finish: | Cherry Oak |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347155 |
| Product UPC: | 4512839709468 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 29 Cherry Oak Wood Nightstand |
| Cherry Oak Wood Nightstand |
| Oak Wood Nightstand |
| 29 Cherry Oak Wood |
| 29 29 Cherry Oak Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This bedroom collection is crafted with a transitional look that is an ideal addition to any bedroom. This two drawers contemporary nightstand features shaped drawer fronts in a cherry oak finish with a unique metal drawer pull. Sensibly scaled for todays modern spaces, the collection offers a fresh and clean approach to contemporary lifestyle.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 29 H x 17 W x 29 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Brown |
| Finish: | Cherry Oak |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347155 |
| Product UPC: | 4512839709468 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 29 Cherry Oak Wood Nightstand |
| Cherry Oak Wood Nightstand |
| Oak Wood Nightstand |
| 29 Cherry Oak Wood |
| 29 29 Cherry Oak Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























