
Cherry Oak Wood End Table By Homeroots
The Dresden traditional end table, reflects highly decorative details, oversized claw feet, decorative carving inlay veneers on apron, all carefully made with selected materials. This table will be the showpiece of any room environment.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 28in W x 28in D x 24in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Cherry Oak |
| Finish: | Cherry Oak |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 374219 |
| Product UPC: | 4512839430812 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cherry Oak Wood End Table |
| 28 24 Cherry Oak Wood |
| Oak Wood End Table |
| Wood End Table |
| 24 Cherry Oak Wood End |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $597.31
-65%$597.31
$209.06More Images

Cherry Oak Wood End Table By Homeroots
The Dresden traditional end table, reflects highly decorative details, oversized claw feet, decorative carving inlay veneers on apron, all carefully made with selected materials. This table will be the showpiece of any room environment.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 28in W x 28in D x 24in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Cherry Oak |
| Finish: | Cherry Oak |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 374219 |
| Product UPC: | 4512839430812 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cherry Oak Wood End Table |
| 28 24 Cherry Oak Wood |
| Oak Wood End Table |
| Wood End Table |
| 24 Cherry Oak Wood End |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Dresden traditional end table, reflects highly decorative details, oversized claw feet, decorative carving inlay veneers on apron, all carefully made with selected materials. This table will be the showpiece of any room environment.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 28in W x 28in D x 24in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Cherry Oak |
| Finish: | Cherry Oak |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 374219 |
| Product UPC: | 4512839430812 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cherry Oak Wood End Table |
| 28 24 Cherry Oak Wood |
| Oak Wood End Table |
| Wood End Table |
| 24 Cherry Oak Wood End |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























