
Cherry Oak Wood Dresser By Homeroots - 374251
The Versailles dresser is the perfect accent to create the style of royalty your bedroom has been needing. This dresser crafted in wood with cherry oak finish was inspired by old European design with brown copper metal hardware and intricate wood carvings on the front of the five drawers and two doors.
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 38 H x 70 W x 21 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Cherry Oak |
| Finish: | Cherry Oak |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 374251 |
| Product UPC: | 4512839430294 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 38 Cherry Oak Wood Dresser |
| Cherry Oak Wood Dresser |
| Oak Wood Dresser |
| 21 38 Cherry Oak Wood |
| 38 Cherry Oak Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $2,159.54
-65%$2,159.54
$755.84More Images



Cherry Oak Wood Dresser By Homeroots - 374251
The Versailles dresser is the perfect accent to create the style of royalty your bedroom has been needing. This dresser crafted in wood with cherry oak finish was inspired by old European design with brown copper metal hardware and intricate wood carvings on the front of the five drawers and two doors.
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 38 H x 70 W x 21 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Cherry Oak |
| Finish: | Cherry Oak |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 374251 |
| Product UPC: | 4512839430294 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 38 Cherry Oak Wood Dresser |
| Cherry Oak Wood Dresser |
| Oak Wood Dresser |
| 21 38 Cherry Oak Wood |
| 38 Cherry Oak Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Versailles dresser is the perfect accent to create the style of royalty your bedroom has been needing. This dresser crafted in wood with cherry oak finish was inspired by old European design with brown copper metal hardware and intricate wood carvings on the front of the five drawers and two doors.
Specifications
| Product Category: | Dressers |
| Product Dimensions: | 38 H x 70 W x 21 D |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Cherry Oak |
| Finish: | Cherry Oak |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 374251 |
| Product UPC: | 4512839430294 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 38 Cherry Oak Wood Dresser |
| Cherry Oak Wood Dresser |
| Oak Wood Dresser |
| 21 38 Cherry Oak Wood |
| 38 Cherry Oak Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























