
Cherry Oak Glass Mirror By Homeroots
The Versailles mirror gives your bedroom all the grandeur of royal style. Presented in a stately cherry oak finish this mirror has a substantial silhouette and is adorned with such old-world details, carved medallions, and shaped moldings. This mirror is the perfect addition to any bedroom.
Specifications
| Product Dimensions: | 47" H x 48" W x 4" D |
| Product Color: | Cherry Oak |
| Product Finish: | Cherry Oak |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 374250 |
| Product UPC: | 4512839430300 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $754.46
-65%$754.46
$264.06More Images


Cherry Oak Glass Mirror By Homeroots
The Versailles mirror gives your bedroom all the grandeur of royal style. Presented in a stately cherry oak finish this mirror has a substantial silhouette and is adorned with such old-world details, carved medallions, and shaped moldings. This mirror is the perfect addition to any bedroom.
Specifications
| Product Dimensions: | 47" H x 48" W x 4" D |
| Product Color: | Cherry Oak |
| Product Finish: | Cherry Oak |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 374250 |
| Product UPC: | 4512839430300 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Versailles mirror gives your bedroom all the grandeur of royal style. Presented in a stately cherry oak finish this mirror has a substantial silhouette and is adorned with such old-world details, carved medallions, and shaped moldings. This mirror is the perfect addition to any bedroom.
Specifications
| Product Dimensions: | 47" H x 48" W x 4" D |
| Product Color: | Cherry Oak |
| Product Finish: | Cherry Oak |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 374250 |
| Product UPC: | 4512839430300 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























