
Cherry Oak Fabric Vanity Stool By Homeroots
The Versailles vanity stool is the perfect accent to create the style of royalty your bedroom has been needing. This vanity stool crafted in wood with cherry oak finish was inspired by old European design with an upholstered tight seat cushion with welted trim and intricate wood carvings on the scrolled legs.
Specifications
| Product Category: | Stools |
| Product Dimensions: | 22in W x 22in D x 19in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Cherry Oak |
| Product Color: | Cherry Oak |
| Number of Stools Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512839430942 |
| Product SKU: | 374209 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cherry Oak Fabric Vanity Stool |
| Oak Fabric Vanity Stool |
| Fabric Vanity Stool |
| 19 Cherry Oak Fabric Vanity |
| Cherry Oak Fabric Vanity |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $627.16
-65%$627.16
$219.51More Images


Cherry Oak Fabric Vanity Stool By Homeroots
The Versailles vanity stool is the perfect accent to create the style of royalty your bedroom has been needing. This vanity stool crafted in wood with cherry oak finish was inspired by old European design with an upholstered tight seat cushion with welted trim and intricate wood carvings on the scrolled legs.
Specifications
| Product Category: | Stools |
| Product Dimensions: | 22in W x 22in D x 19in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Cherry Oak |
| Product Color: | Cherry Oak |
| Number of Stools Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512839430942 |
| Product SKU: | 374209 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cherry Oak Fabric Vanity Stool |
| Oak Fabric Vanity Stool |
| Fabric Vanity Stool |
| 19 Cherry Oak Fabric Vanity |
| Cherry Oak Fabric Vanity |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Versailles vanity stool is the perfect accent to create the style of royalty your bedroom has been needing. This vanity stool crafted in wood with cherry oak finish was inspired by old European design with an upholstered tight seat cushion with welted trim and intricate wood carvings on the scrolled legs.
Specifications
| Product Category: | Stools |
| Product Dimensions: | 22in W x 22in D x 19in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Cherry Oak |
| Product Color: | Cherry Oak |
| Number of Stools Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512839430942 |
| Product SKU: | 374209 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cherry Oak Fabric Vanity Stool |
| Oak Fabric Vanity Stool |
| Fabric Vanity Stool |
| 19 Cherry Oak Fabric Vanity |
| Cherry Oak Fabric Vanity |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























