
Cherry Glass Curio Cabinet By Homeroots
The Huxley cherry curio is a great accent piece for your room as it is an elegant combination of old world charm and contemporary design. Featuring glass doors, mirrored back, glass shelves, it is an exceptional way to showcase your treasured collectibles.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 16in W x 16in D x 71in H |
| Product Material: | Glass |
| Finish: | Cherry |
| Product Color: | Cherry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839432113 |
| Product SKU: | 374163 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 71 Cherry Glass Curio Cabinet |
| Cherry Glass Curio Cabinet |
| Glass Curio Cabinet |
| 16 71 Cherry Glass Curio |
| 16 16 71 Cherry Glass |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $724.60
-65%$724.60
$253.61More Images





Cherry Glass Curio Cabinet By Homeroots
The Huxley cherry curio is a great accent piece for your room as it is an elegant combination of old world charm and contemporary design. Featuring glass doors, mirrored back, glass shelves, it is an exceptional way to showcase your treasured collectibles.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 16in W x 16in D x 71in H |
| Product Material: | Glass |
| Finish: | Cherry |
| Product Color: | Cherry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839432113 |
| Product SKU: | 374163 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 71 Cherry Glass Curio Cabinet |
| Cherry Glass Curio Cabinet |
| Glass Curio Cabinet |
| 16 71 Cherry Glass Curio |
| 16 16 71 Cherry Glass |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Huxley cherry curio is a great accent piece for your room as it is an elegant combination of old world charm and contemporary design. Featuring glass doors, mirrored back, glass shelves, it is an exceptional way to showcase your treasured collectibles.
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 16in W x 16in D x 71in H |
| Product Material: | Glass |
| Finish: | Cherry |
| Product Color: | Cherry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839432113 |
| Product SKU: | 374163 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 71 Cherry Glass Curio Cabinet |
| Cherry Glass Curio Cabinet |
| Glass Curio Cabinet |
| 16 71 Cherry Glass Curio |
| 16 16 71 Cherry Glass |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























