
Cherry Fabric Vanity Stool By Homeroots
Create an elegant, traditional design in your bedroom with the cherry Vendome vanity stool. This hand-crafted piece inspired from the luxurious designs of the past, this stool features elaborate wood carving details, traditional hardware and a sophisticated style.
Specifications
| Product Category: | Stools |
| Product Dimensions: | 25in W x 20in D x 28in H |
| Product Material: | Jute |
| Finish: | Cherry |
| Product Color: | Cherry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839430911 |
| Product SKU: | 374212 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 28 Cherry Fabric Vanity Stool |
| Cherry Fabric Vanity Stool |
| Fabric Vanity Stool |
| 20 28 Cherry Fabric Vanity |
| 28 Cherry Fabric Vanity |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $619.31
-65%$619.31
$216.76Cherry Fabric Vanity Stool By Homeroots
Create an elegant, traditional design in your bedroom with the cherry Vendome vanity stool. This hand-crafted piece inspired from the luxurious designs of the past, this stool features elaborate wood carving details, traditional hardware and a sophisticated style.
Specifications
| Product Category: | Stools |
| Product Dimensions: | 25in W x 20in D x 28in H |
| Product Material: | Jute |
| Finish: | Cherry |
| Product Color: | Cherry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839430911 |
| Product SKU: | 374212 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 28 Cherry Fabric Vanity Stool |
| Cherry Fabric Vanity Stool |
| Fabric Vanity Stool |
| 20 28 Cherry Fabric Vanity |
| 28 Cherry Fabric Vanity |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Create an elegant, traditional design in your bedroom with the cherry Vendome vanity stool. This hand-crafted piece inspired from the luxurious designs of the past, this stool features elaborate wood carving details, traditional hardware and a sophisticated style.
Specifications
| Product Category: | Stools |
| Product Dimensions: | 25in W x 20in D x 28in H |
| Product Material: | Jute |
| Finish: | Cherry |
| Product Color: | Cherry |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839430911 |
| Product SKU: | 374212 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 28 Cherry Fabric Vanity Stool |
| Cherry Fabric Vanity Stool |
| Fabric Vanity Stool |
| 20 28 Cherry Fabric Vanity |
| 28 Cherry Fabric Vanity |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























