
Cherry Bookcase Corner Accent Shelf By Homeroots
Add the perfect corner piece to any room with this sophisticated cherry accent etagere, complete with five fixed tray style shelves. This contemporary/transitional designed bookcase blends well with any type of decor, providing additional display space wi
Specifications
| Product Category: | Bookcases |
| Product Dimensions: | 71.25 H x 15.5 W x 22.5 D |
| Product Color: | Cappuccino |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 355703 |
| Product UPC: | 4512839643373 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cherry Bookcase Corner Accent Shelf |
| 22 71 25 Cherry Bookcase |
| 25 Cherry Bookcase Corner |
| 71 25 Cherry Bookcase Corner |
| Bookcase Corner Accent Shelf |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Cherry Bookcase Corner Accent Shelf By Homeroots
Add the perfect corner piece to any room with this sophisticated cherry accent etagere, complete with five fixed tray style shelves. This contemporary/transitional designed bookcase blends well with any type of decor, providing additional display space wi
Specifications
| Product Category: | Bookcases |
| Product Dimensions: | 71.25 H x 15.5 W x 22.5 D |
| Product Color: | Cappuccino |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 355703 |
| Product UPC: | 4512839643373 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cherry Bookcase Corner Accent Shelf |
| 22 71 25 Cherry Bookcase |
| 25 Cherry Bookcase Corner |
| 71 25 Cherry Bookcase Corner |
| Bookcase Corner Accent Shelf |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add the perfect corner piece to any room with this sophisticated cherry accent etagere, complete with five fixed tray style shelves. This contemporary/transitional designed bookcase blends well with any type of decor, providing additional display space wi
Specifications
| Product Category: | Bookcases |
| Product Dimensions: | 71.25 H x 15.5 W x 22.5 D |
| Product Color: | Cappuccino |
| Product Material: | Particleboard |
| Product Style: | Contemporary |
| Product Assembly: | Y |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 355703 |
| Product UPC: | 4512839643373 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Cherry Bookcase Corner Accent Shelf |
| 22 71 25 Cherry Bookcase |
| 25 Cherry Bookcase Corner |
| 71 25 Cherry Bookcase Corner |
| Bookcase Corner Accent Shelf |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























