
Champagne Wood Nightstand By Homeroots
This nightstand provides a commanding presence in any room. Crafted with a transitional look that is an ideal addition to any bedroom, the nightstand is accented with textured front and a crystal-like sparkling trim. Its crystal-like trimming creates dazzling glow for your master bedroom. Multiple storage drawers allow you to keep your sleeping area nicely neat.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 30 H x 18 W x 30 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Champagne |
| Finish: | Champagne |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347169 |
| Product UPC: | 4512839709604 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 30 Champagne Wood Nightstand |
| Champagne Wood Nightstand |
| 30 30 Champagne Wood Nightstand |
| 30 Champagne Wood |
| 18 30 30 Champagne Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $428.04
-65%$428.04
$149.81More Images

Champagne Wood Nightstand By Homeroots
This nightstand provides a commanding presence in any room. Crafted with a transitional look that is an ideal addition to any bedroom, the nightstand is accented with textured front and a crystal-like sparkling trim. Its crystal-like trimming creates dazzling glow for your master bedroom. Multiple storage drawers allow you to keep your sleeping area nicely neat.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 30 H x 18 W x 30 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Champagne |
| Finish: | Champagne |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347169 |
| Product UPC: | 4512839709604 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 30 Champagne Wood Nightstand |
| Champagne Wood Nightstand |
| 30 30 Champagne Wood Nightstand |
| 30 Champagne Wood |
| 18 30 30 Champagne Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This nightstand provides a commanding presence in any room. Crafted with a transitional look that is an ideal addition to any bedroom, the nightstand is accented with textured front and a crystal-like sparkling trim. Its crystal-like trimming creates dazzling glow for your master bedroom. Multiple storage drawers allow you to keep your sleeping area nicely neat.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 30 H x 18 W x 30 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Champagne |
| Finish: | Champagne |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347169 |
| Product UPC: | 4512839709604 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 30 Champagne Wood Nightstand |
| Champagne Wood Nightstand |
| 30 30 Champagne Wood Nightstand |
| 30 Champagne Wood |
| 18 30 30 Champagne Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























