
Champagne Wood Chest By Homeroots
This chest provides a commanding presence in any room. Crafted with a transitional look that is an ideal addition to any bedroom, the chest is accented with textured front and a crystal-like sparkling trim. Its crystal-like trimming creates dazzling glow for your master bedroom. Multiple storage drawers allow you to keep your sleeping area nicely neat.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 54 H x 18 W x 38 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Champagne |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347172 |
| Product UPC: | 4512839709635 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 54 Champagne Wood Chest |
| Champagne Wood Chest |
| 38 54 Champagne Wood Chest |
| 18 38 54 Champagne Wood |
| 54 Champagne Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $925.76
-65%$925.76
$324.02More Images

Champagne Wood Chest By Homeroots
This chest provides a commanding presence in any room. Crafted with a transitional look that is an ideal addition to any bedroom, the chest is accented with textured front and a crystal-like sparkling trim. Its crystal-like trimming creates dazzling glow for your master bedroom. Multiple storage drawers allow you to keep your sleeping area nicely neat.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 54 H x 18 W x 38 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Champagne |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347172 |
| Product UPC: | 4512839709635 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 54 Champagne Wood Chest |
| Champagne Wood Chest |
| 38 54 Champagne Wood Chest |
| 18 38 54 Champagne Wood |
| 54 Champagne Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This chest provides a commanding presence in any room. Crafted with a transitional look that is an ideal addition to any bedroom, the chest is accented with textured front and a crystal-like sparkling trim. Its crystal-like trimming creates dazzling glow for your master bedroom. Multiple storage drawers allow you to keep your sleeping area nicely neat.
Specifications
| Product Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 54 H x 18 W x 38 D |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Champagne |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347172 |
| Product UPC: | 4512839709635 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 54 Champagne Wood Chest |
| Champagne Wood Chest |
| 38 54 Champagne Wood Chest |
| 18 38 54 Champagne Wood |
| 54 Champagne Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























