
Champagne Finish Console Table By Homeroots
With a neat and sleek look, the Champagne Finish Console Table offers a touch of modern elegance to any room it’s placed in. The champagne finish adds an elegant touch to your home to place your belongings on. Mirror finishing on drawers features etched lines for added style, accentuated by champagne cladding on its body. Beautifully designed silver hangings on knobs enhance the appearance of the console, and solid wood legs give it a durable structure. 31.2" x 48" x 16.8".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 16.8in D x 31.2in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Champagne |
| Top Color: | Champagne |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396816 |
| Product UPC: | 808230069589 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $524.90
-65%$524.90
$183.71More Images








Champagne Finish Console Table By Homeroots
With a neat and sleek look, the Champagne Finish Console Table offers a touch of modern elegance to any room it’s placed in. The champagne finish adds an elegant touch to your home to place your belongings on. Mirror finishing on drawers features etched lines for added style, accentuated by champagne cladding on its body. Beautifully designed silver hangings on knobs enhance the appearance of the console, and solid wood legs give it a durable structure. 31.2" x 48" x 16.8".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 16.8in D x 31.2in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Champagne |
| Top Color: | Champagne |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396816 |
| Product UPC: | 808230069589 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
With a neat and sleek look, the Champagne Finish Console Table offers a touch of modern elegance to any room it’s placed in. The champagne finish adds an elegant touch to your home to place your belongings on. Mirror finishing on drawers features etched lines for added style, accentuated by champagne cladding on its body. Beautifully designed silver hangings on knobs enhance the appearance of the console, and solid wood legs give it a durable structure. 31.2" x 48" x 16.8".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 48in W x 16.8in D x 31.2in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Champagne |
| Top Color: | Champagne |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396816 |
| Product UPC: | 808230069589 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























