
Champagne Fau Leather Vanity Stool By Homeroots
This vanity stool is exclusively designed and filled with romantic spirit. A piece crafted and inspired by the luxurious designs of the past, this gorgeous antique gold wood finish vanity stool features a champagne padded seat. With a frame featuring floral accents and Queen Anne style legs, this uniquely designed stool will make a statement in any bedroom.
Specifications
| Product Category: | Stools |
| Product Dimensions: | 19in W x 19in D x 18in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Champagne PU & Antique Gold |
| Product Color: | Champagne PU |
| Number of Stools Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839708294 |
| Product SKU: | 347065 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Champagne Faux Leather Vanity Stool |
| Faux Leather Vanity Stool |
| 18 Champagne Faux Leather Vanity |
| Leather Vanity Stool |
| Champagne Faux Leather Vanity |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Champagne Fau Leather Vanity Stool By Homeroots
This vanity stool is exclusively designed and filled with romantic spirit. A piece crafted and inspired by the luxurious designs of the past, this gorgeous antique gold wood finish vanity stool features a champagne padded seat. With a frame featuring floral accents and Queen Anne style legs, this uniquely designed stool will make a statement in any bedroom.
Specifications
| Product Category: | Stools |
| Product Dimensions: | 19in W x 19in D x 18in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Champagne PU & Antique Gold |
| Product Color: | Champagne PU |
| Number of Stools Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839708294 |
| Product SKU: | 347065 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Champagne Faux Leather Vanity Stool |
| Faux Leather Vanity Stool |
| 18 Champagne Faux Leather Vanity |
| Leather Vanity Stool |
| Champagne Faux Leather Vanity |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This vanity stool is exclusively designed and filled with romantic spirit. A piece crafted and inspired by the luxurious designs of the past, this gorgeous antique gold wood finish vanity stool features a champagne padded seat. With a frame featuring floral accents and Queen Anne style legs, this uniquely designed stool will make a statement in any bedroom.
Specifications
| Product Category: | Stools |
| Product Dimensions: | 19in W x 19in D x 18in H |
| Product Material: | Wood |
| Finish: | Champagne PU & Antique Gold |
| Product Color: | Champagne PU |
| Number of Stools Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512839708294 |
| Product SKU: | 347065 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Champagne Faux Leather Vanity Stool |
| Faux Leather Vanity Stool |
| 18 Champagne Faux Leather Vanity |
| Leather Vanity Stool |
| Champagne Faux Leather Vanity |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























