
Champagne Deco Buffet Storage Cabinet By Homeroots
Add some 1930s chic to your space Champagne Deco Buffet Storage Cabinet. Versatile and ready for your entrance hallway, dining room, or even in living room, this anywhere 4 door cabinet serves up some cool art deco style with a contemporary twist. This well made and sturdy cabinet is finished in a warm, antiqued, off white champagne color and features darker stain abstract design across the doors. To round out the unique style there base is a matte black metal. The four doors house three cabinets - a larger center double door and two single door cabinets on either end. Add this lovely piece to your space now for a fashionable and different look. 30" x 47" x 15"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 47in W x 15in D x 30in H |
| Product Material: | Eng Wood,Birch ,Walnut,Iron |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | ant cream w/ black finish |
| Product Color: | Off-white |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230099982 |
| Product SKU: | 401683 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Champagne Deco Buffet Storage Cabinet |
| Champagne Deco Buffet Storage |
| Deco Buffet Storage Cabinet |
| Buffet Storage Cabinet |
| Champagne Deco Buffet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $488.21
-65%$488.21
$170.87More Images








Champagne Deco Buffet Storage Cabinet By Homeroots
Add some 1930s chic to your space Champagne Deco Buffet Storage Cabinet. Versatile and ready for your entrance hallway, dining room, or even in living room, this anywhere 4 door cabinet serves up some cool art deco style with a contemporary twist. This well made and sturdy cabinet is finished in a warm, antiqued, off white champagne color and features darker stain abstract design across the doors. To round out the unique style there base is a matte black metal. The four doors house three cabinets - a larger center double door and two single door cabinets on either end. Add this lovely piece to your space now for a fashionable and different look. 30" x 47" x 15"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 47in W x 15in D x 30in H |
| Product Material: | Eng Wood,Birch ,Walnut,Iron |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | ant cream w/ black finish |
| Product Color: | Off-white |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230099982 |
| Product SKU: | 401683 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Champagne Deco Buffet Storage Cabinet |
| Champagne Deco Buffet Storage |
| Deco Buffet Storage Cabinet |
| Buffet Storage Cabinet |
| Champagne Deco Buffet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add some 1930s chic to your space Champagne Deco Buffet Storage Cabinet. Versatile and ready for your entrance hallway, dining room, or even in living room, this anywhere 4 door cabinet serves up some cool art deco style with a contemporary twist. This well made and sturdy cabinet is finished in a warm, antiqued, off white champagne color and features darker stain abstract design across the doors. To round out the unique style there base is a matte black metal. The four doors house three cabinets - a larger center double door and two single door cabinets on either end. Add this lovely piece to your space now for a fashionable and different look. 30" x 47" x 15"
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 47in W x 15in D x 30in H |
| Product Material: | Eng Wood,Birch ,Walnut,Iron |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Finish: | ant cream w/ black finish |
| Product Color: | Off-white |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 808230099982 |
| Product SKU: | 401683 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Champagne Deco Buffet Storage Cabinet |
| Champagne Deco Buffet Storage |
| Deco Buffet Storage Cabinet |
| Buffet Storage Cabinet |
| Champagne Deco Buffet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























