
Champagne and Clear Glass End Table By Homeroots
let the luxury and beauty of your living room come alive as you add our artfully designed end table to your existing home setting. it comes with well carved out, clear tempered glass top perfect for displaying your favorite flower pot or table lamp. also, this elegant piece features a geometric metal base in champagne finish crafted to provide sturdy support for the outstanding construction. we trust our end table to be a ready fit to any room decor.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 24in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Clear / Champagne |
| Finish: | Champagne & Clear Glass |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286056 |
| Product UPC: | 689211811690 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Champagne Clear Glass End Table |
| 24 24 Champagne Clear Glass |
| 24 Champagne Clear Glass |
| 24 Champagne Clear Glass End |
| Glass End Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $237.24
-65%$237.24
$83.03More Images


Champagne and Clear Glass End Table By Homeroots
let the luxury and beauty of your living room come alive as you add our artfully designed end table to your existing home setting. it comes with well carved out, clear tempered glass top perfect for displaying your favorite flower pot or table lamp. also, this elegant piece features a geometric metal base in champagne finish crafted to provide sturdy support for the outstanding construction. we trust our end table to be a ready fit to any room decor.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 24in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Clear / Champagne |
| Finish: | Champagne & Clear Glass |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286056 |
| Product UPC: | 689211811690 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Champagne Clear Glass End Table |
| 24 24 Champagne Clear Glass |
| 24 Champagne Clear Glass |
| 24 Champagne Clear Glass End |
| Glass End Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
let the luxury and beauty of your living room come alive as you add our artfully designed end table to your existing home setting. it comes with well carved out, clear tempered glass top perfect for displaying your favorite flower pot or table lamp. also, this elegant piece features a geometric metal base in champagne finish crafted to provide sturdy support for the outstanding construction. we trust our end table to be a ready fit to any room decor.
Specifications
| Product Category: | End Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 24in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Glass |
| Product Color: | Clear / Champagne |
| Finish: | Champagne & Clear Glass |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286056 |
| Product UPC: | 689211811690 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Champagne Clear Glass End Table |
| 24 24 Champagne Clear Glass |
| 24 Champagne Clear Glass |
| 24 Champagne Clear Glass End |
| Glass End Table |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























