
Champagne And Clear Glass Coffee Table By Homeroots
Update your beloved living room with this modern styled coffee table. Our occasional table is crafted with a lot of detail to add spice, class and elegance to any living space. It features an exquisite clear tempered glass top that will make your room sparkle and a sturdy curved X-shape metal base with frame in champagne finish to offer needed support for long-lasting use. This piece will definitely be a ready addition that will add vibrant look to any existing setting.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 35in W x 1in D x 20in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Champagne & Clear Glass |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286053 |
| Product UPC: | 689211812659 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Champagne Clear Glass Coffee Table |
| 35 20 Champagne Clear Glass |
| 20 Champagne Clear Glass Coffee |
| Glass Coffee Table |
| 20 Champagne Clear Glass |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $559.93
-65%$559.93
$195.98Champagne And Clear Glass Coffee Table By Homeroots
Update your beloved living room with this modern styled coffee table. Our occasional table is crafted with a lot of detail to add spice, class and elegance to any living space. It features an exquisite clear tempered glass top that will make your room sparkle and a sturdy curved X-shape metal base with frame in champagne finish to offer needed support for long-lasting use. This piece will definitely be a ready addition that will add vibrant look to any existing setting.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 35in W x 1in D x 20in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Champagne & Clear Glass |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286053 |
| Product UPC: | 689211812659 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Champagne Clear Glass Coffee Table |
| 35 20 Champagne Clear Glass |
| 20 Champagne Clear Glass Coffee |
| Glass Coffee Table |
| 20 Champagne Clear Glass |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Update your beloved living room with this modern styled coffee table. Our occasional table is crafted with a lot of detail to add spice, class and elegance to any living space. It features an exquisite clear tempered glass top that will make your room sparkle and a sturdy curved X-shape metal base with frame in champagne finish to offer needed support for long-lasting use. This piece will definitely be a ready addition that will add vibrant look to any existing setting.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 35in W x 1in D x 20in H |
| Product Material: | Glass |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Champagne & Clear Glass |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 286053 |
| Product UPC: | 689211812659 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Champagne Clear Glass Coffee Table |
| 35 20 Champagne Clear Glass |
| 20 Champagne Clear Glass Coffee |
| Glass Coffee Table |
| 20 Champagne Clear Glass |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























