
Ceramic Octopus Planter (Min 2) By Kalalou
Bring a touch of the ocean to your succulent display. This ceramic octopus planter is perfect for the beach bum in your life. He'll hold your sea treasures or greenery. Pair him with our other coastal planters for a fun display.
Specifications
| Product Dimension: | 9" x 7" x 5"t |
| Product Material: | Ceramic |
| Product Finish: | Glazed |
| Product Color: | Blue |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | CDV2152K |
| Product UPC: | 841628199932 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $87.95
-65%$87.95
$30.78More Images



Ceramic Octopus Planter (Min 2) By Kalalou
Bring a touch of the ocean to your succulent display. This ceramic octopus planter is perfect for the beach bum in your life. He'll hold your sea treasures or greenery. Pair him with our other coastal planters for a fun display.
Specifications
| Product Dimension: | 9" x 7" x 5"t |
| Product Material: | Ceramic |
| Product Finish: | Glazed |
| Product Color: | Blue |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | CDV2152K |
| Product UPC: | 841628199932 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bring a touch of the ocean to your succulent display. This ceramic octopus planter is perfect for the beach bum in your life. He'll hold your sea treasures or greenery. Pair him with our other coastal planters for a fun display.
Specifications
| Product Dimension: | 9" x 7" x 5"t |
| Product Material: | Ceramic |
| Product Finish: | Glazed |
| Product Color: | Blue |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | CDV2152K |
| Product UPC: | 841628199932 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























