
Ceramic Conical Face Vase By Kalalou
This taller face vase in black and brown will hold a bunch or a bouquet. Use alone or with its companion face vase pieces. This vase features a smaller, rounded top and wider triangular bottom.
Specifications
| Product Type: | Decor |
| Product Dimension: | 7.87" L x 7.87" W x 10.5" H |
| Product Color: | Multi |
| Product Material: | Clay |
| Product Finish: | Glazed |
| Product Theme: | Urban |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | CHN1312 |
| Product UPC: | 841628193961 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Ceramic Conical Face Vase By Kalalou
This taller face vase in black and brown will hold a bunch or a bouquet. Use alone or with its companion face vase pieces. This vase features a smaller, rounded top and wider triangular bottom.
Specifications
| Product Type: | Decor |
| Product Dimension: | 7.87" L x 7.87" W x 10.5" H |
| Product Color: | Multi |
| Product Material: | Clay |
| Product Finish: | Glazed |
| Product Theme: | Urban |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | CHN1312 |
| Product UPC: | 841628193961 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This taller face vase in black and brown will hold a bunch or a bouquet. Use alone or with its companion face vase pieces. This vase features a smaller, rounded top and wider triangular bottom.
Specifications
| Product Type: | Decor |
| Product Dimension: | 7.87" L x 7.87" W x 10.5" H |
| Product Color: | Multi |
| Product Material: | Clay |
| Product Finish: | Glazed |
| Product Theme: | Urban |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | CHN1312 |
| Product UPC: | 841628193961 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























