
Ceramic Bull Terrier Planter (Min 2) By Kalalou
This puppy is paws-itively begging to be yours.åÊGet this ceramic bull terrier planter for someone having a "ruff" time, or snag one for your succulent garden. At 12" long, it‰۪s perfect for planting or catching the day's change.
Specifications
| Product Dimensions: | 12.5" x 4" x 5.5"t Additional Measurements Opening: 4.5" x 2" Depth: 2.5"t. |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Ceramic |
| Product Finish: | Glazed |
| Construction: | Painted |
| Product SKU: | CDV2264K |
| Product UPC: | 841628118155 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Glazed on the inside. |
| 4 drain holes. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $103.95
-65%$103.95
$36.38More Images



Ceramic Bull Terrier Planter (Min 2) By Kalalou
This puppy is paws-itively begging to be yours.åÊGet this ceramic bull terrier planter for someone having a "ruff" time, or snag one for your succulent garden. At 12" long, it‰۪s perfect for planting or catching the day's change.
Specifications
| Product Dimensions: | 12.5" x 4" x 5.5"t Additional Measurements Opening: 4.5" x 2" Depth: 2.5"t. |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Ceramic |
| Product Finish: | Glazed |
| Construction: | Painted |
| Product SKU: | CDV2264K |
| Product UPC: | 841628118155 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Glazed on the inside. |
| 4 drain holes. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This puppy is paws-itively begging to be yours.åÊGet this ceramic bull terrier planter for someone having a "ruff" time, or snag one for your succulent garden. At 12" long, it‰۪s perfect for planting or catching the day's change.
Specifications
| Product Dimensions: | 12.5" x 4" x 5.5"t Additional Measurements Opening: 4.5" x 2" Depth: 2.5"t. |
| Product Color: | White |
| Product Material: | Ceramic |
| Product Finish: | Glazed |
| Construction: | Painted |
| Product SKU: | CDV2264K |
| Product UPC: | 841628118155 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Glazed on the inside. |
| 4 drain holes. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























