
Cece Dinette Table Transparent By LumiSource - DT-CECE35 BKGL
Elevate your space with the Cece Dinette Table by LumiSource. Featuring a glass top and a unique metal frame. The Cece Dining table adds elegance to any area! Available in a variety of frame finishes, choose the one that fits your style best.
Specifications
| Product Dimensions | 30.25 H x 35 W x 35 L |
| Floor To Apron | 30" |
| Length Overhang | 7.75" |
| Width Overhang | 16.75" |
| Table Top Thickness | 0.375 |
| Product Material: | Tempered Glass, Painted Steel |
| Product Color: | Black Steel, Clear Glass |
| Product SKU: | DT-CECE35 BKGL |
| Product UPC: | 681144125950 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary/glam styling |
| Fixed dining height |
| Round glass top |
| Sleek metal frame |
| Seats four comfortably |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $300.00
-65%$300.00
$105.00More Images






Cece Dinette Table Transparent By LumiSource - DT-CECE35 BKGL
Elevate your space with the Cece Dinette Table by LumiSource. Featuring a glass top and a unique metal frame. The Cece Dining table adds elegance to any area! Available in a variety of frame finishes, choose the one that fits your style best.
Specifications
| Product Dimensions | 30.25 H x 35 W x 35 L |
| Floor To Apron | 30" |
| Length Overhang | 7.75" |
| Width Overhang | 16.75" |
| Table Top Thickness | 0.375 |
| Product Material: | Tempered Glass, Painted Steel |
| Product Color: | Black Steel, Clear Glass |
| Product SKU: | DT-CECE35 BKGL |
| Product UPC: | 681144125950 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary/glam styling |
| Fixed dining height |
| Round glass top |
| Sleek metal frame |
| Seats four comfortably |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Elevate your space with the Cece Dinette Table by LumiSource. Featuring a glass top and a unique metal frame. The Cece Dining table adds elegance to any area! Available in a variety of frame finishes, choose the one that fits your style best.
Specifications
| Product Dimensions | 30.25 H x 35 W x 35 L |
| Floor To Apron | 30" |
| Length Overhang | 7.75" |
| Width Overhang | 16.75" |
| Table Top Thickness | 0.375 |
| Product Material: | Tempered Glass, Painted Steel |
| Product Color: | Black Steel, Clear Glass |
| Product SKU: | DT-CECE35 BKGL |
| Product UPC: | 681144125950 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Contemporary/glam styling |
| Fixed dining height |
| Round glass top |
| Sleek metal frame |
| Seats four comfortably |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























