
Casper Desk Brown By LumiSource
Add industrial style to any office space with the Casper Desk by LumiSource. Featuring a large rectangular wood top, pull-out drawer for extra storage, and a black metal frame, this desk is perfect for any home office!
Specifications
| Product Dimensions | 29.75 H x 43.5 W x 22 L |
| Inside Width | 41.75" |
| Inside Height | 24.25" |
| Crossbar To Top | 10.75" |
| Shelf Depth | 13.5" |
| Shelf Width | 18.5" |
| Shelf Height | 2.5" |
| Product Material: | Painted Steel, Wood |
| Product Color: | Black Steel, Brown Wood |
| Product SKU: | OFD-CASPER BKBN |
| Product UPC: | 681144130336 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Industrial styling |
| Wood top |
| Black metal frame |
| Pull-out drawer for extra storage |
| Versatile design |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $125.00
-65%$125.00
$43.75More Images







Casper Desk Brown By LumiSource
Add industrial style to any office space with the Casper Desk by LumiSource. Featuring a large rectangular wood top, pull-out drawer for extra storage, and a black metal frame, this desk is perfect for any home office!
Specifications
| Product Dimensions | 29.75 H x 43.5 W x 22 L |
| Inside Width | 41.75" |
| Inside Height | 24.25" |
| Crossbar To Top | 10.75" |
| Shelf Depth | 13.5" |
| Shelf Width | 18.5" |
| Shelf Height | 2.5" |
| Product Material: | Painted Steel, Wood |
| Product Color: | Black Steel, Brown Wood |
| Product SKU: | OFD-CASPER BKBN |
| Product UPC: | 681144130336 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Industrial styling |
| Wood top |
| Black metal frame |
| Pull-out drawer for extra storage |
| Versatile design |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add industrial style to any office space with the Casper Desk by LumiSource. Featuring a large rectangular wood top, pull-out drawer for extra storage, and a black metal frame, this desk is perfect for any home office!
Specifications
| Product Dimensions | 29.75 H x 43.5 W x 22 L |
| Inside Width | 41.75" |
| Inside Height | 24.25" |
| Crossbar To Top | 10.75" |
| Shelf Depth | 13.5" |
| Shelf Width | 18.5" |
| Shelf Height | 2.5" |
| Product Material: | Painted Steel, Wood |
| Product Color: | Black Steel, Brown Wood |
| Product SKU: | OFD-CASPER BKBN |
| Product UPC: | 681144130336 |
| Shipping Type: | Small Parcel |
| Brand: | LumiSource |
Additional Information
| Industrial styling |
| Wood top |
| Black metal frame |
| Pull-out drawer for extra storage |
| Versatile design |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























