
Carved Wooden Framed Mirror By Kalalou
Hang one of these carved wooden framed mirrors with a curvy squoval shape. This mirror suits masculine or classic styles with wooden themes. Make it the centerpiece, shaving mirror, or accent in a small bathroom.
Specifications
| Product Dimension: | 22" L x 1.5" W x 31.5" H |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | White-washed |
| Product Color: | Brown |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | CTNF1033 |
| Product UPC: | 8416281102762 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| 2 Triangle Hooks. Only Hangs Vertically. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Carved Wooden Framed Mirror By Kalalou
Hang one of these carved wooden framed mirrors with a curvy squoval shape. This mirror suits masculine or classic styles with wooden themes. Make it the centerpiece, shaving mirror, or accent in a small bathroom.
Specifications
| Product Dimension: | 22" L x 1.5" W x 31.5" H |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | White-washed |
| Product Color: | Brown |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | CTNF1033 |
| Product UPC: | 8416281102762 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| 2 Triangle Hooks. Only Hangs Vertically. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Hang one of these carved wooden framed mirrors with a curvy squoval shape. This mirror suits masculine or classic styles with wooden themes. Make it the centerpiece, shaving mirror, or accent in a small bathroom.
Specifications
| Product Dimension: | 22" L x 1.5" W x 31.5" H |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | White-washed |
| Product Color: | Brown |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | CTNF1033 |
| Product UPC: | 8416281102762 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| 2 Triangle Hooks. Only Hangs Vertically. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























