
Carved Wooden Bud Vases Set Of 2 By Kalalou
This set of two carved wooden bud vases is carved in classic vase shapes on pedestals. They hold your favorite botanicals or blooms and double as simple decor. Try them on risers or as bookshelf baubles.
Specifications
| Product Dimension: | 6.5" L x 3" W x 18" H |
| Product Material: | Paulownia Wood |
| Product Finish: | Natural |
| Product Color: | Tan |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | CMH1098 |
| Product UPC: | 8416281102508 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Not Water Tight. |
| Set Includes 2 Pieces. One Each Size. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $57.95
-65%$57.95
$20.28More Images


Carved Wooden Bud Vases Set Of 2 By Kalalou
This set of two carved wooden bud vases is carved in classic vase shapes on pedestals. They hold your favorite botanicals or blooms and double as simple decor. Try them on risers or as bookshelf baubles.
Specifications
| Product Dimension: | 6.5" L x 3" W x 18" H |
| Product Material: | Paulownia Wood |
| Product Finish: | Natural |
| Product Color: | Tan |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | CMH1098 |
| Product UPC: | 8416281102508 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Not Water Tight. |
| Set Includes 2 Pieces. One Each Size. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This set of two carved wooden bud vases is carved in classic vase shapes on pedestals. They hold your favorite botanicals or blooms and double as simple decor. Try them on risers or as bookshelf baubles.
Specifications
| Product Dimension: | 6.5" L x 3" W x 18" H |
| Product Material: | Paulownia Wood |
| Product Finish: | Natural |
| Product Color: | Tan |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | CMH1098 |
| Product UPC: | 8416281102508 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Not Water Tight. |
| Set Includes 2 Pieces. One Each Size. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























