
Carved Wood And Iron Reindeer On Bases Set Of 3 By Kalalou
Use this set of wooden reindeer with iron legs and antlers to lead a sleigh full of gifts this holiday season. At 33.5, 25", and 21.5" tall, this set of three rises above your holiday decor for a multi-tiered design. Carved in India.
Specifications
| Product Dimension: | 11" L x 4.5" W x 32.5" H |
| Product Material: | Wood/Iron |
| Product Finish: | Clear Coat |
| Product Color: | Brown |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | NCRE1000 |
| Product UPC: | 841628198546 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Set Includes 3 Pieces. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $277.95
-65%$277.95
$97.28More Images

Carved Wood And Iron Reindeer On Bases Set Of 3 By Kalalou
Use this set of wooden reindeer with iron legs and antlers to lead a sleigh full of gifts this holiday season. At 33.5, 25", and 21.5" tall, this set of three rises above your holiday decor for a multi-tiered design. Carved in India.
Specifications
| Product Dimension: | 11" L x 4.5" W x 32.5" H |
| Product Material: | Wood/Iron |
| Product Finish: | Clear Coat |
| Product Color: | Brown |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | NCRE1000 |
| Product UPC: | 841628198546 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Set Includes 3 Pieces. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Use this set of wooden reindeer with iron legs and antlers to lead a sleigh full of gifts this holiday season. At 33.5, 25", and 21.5" tall, this set of three rises above your holiday decor for a multi-tiered design. Carved in India.
Specifications
| Product Dimension: | 11" L x 4.5" W x 32.5" H |
| Product Material: | Wood/Iron |
| Product Finish: | Clear Coat |
| Product Color: | Brown |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | NCRE1000 |
| Product UPC: | 841628198546 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Set Includes 3 Pieces. |
| Care Instructions - Wipe Clean With A Lint Free, Dry Cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























